SimpleSAMLphp 1.15 - en to tr translation catalogue (356 entries)

en: {admin:metadata_saml20-idp}
tr: SAML 2.0 IdP Üstveri (Metadata)

en: {errors:descr_WRONGUSERPASS}
tr: Ya bu kullanıcı adında bir kullanıcı bulunamadı, yada şifreniz yanlış. Lütfen kullanıcı adını kontrol edin ve yeniden deneyin.

en: {logout:failed}
tr: Çıkış başarılamadı

en: {status:attributes_header}
tr: Bilgileriniz

en: {admin:metaover_group_metadata.saml20-sp-remote}
tr: SAML 2.0 Servis Sağlayıcı (Uzak sistemde sunulan)

en: {errors:title_PROCESSASSERTION}
tr: Kimlik sağlayıcıdan gelen cevabı işlerken hata

en: {login:username}
tr: Kullanıcı adı

en: {errors:title_METADATA}
tr: Üstveri (metadata) yüklenmesinde hata

en: {admin:metaconv_title}
tr: Üstveri (metadata) çözümleyici

en: {admin:cfg_check_noerrors}
tr: Hata bulunmadı.

en: {errors:descr_LOGOUTINFOLOST}
tr: Yürürlükteki çıkış işlemi ile ilgili bilgi kayboldu. Çıkmak istediğiniz servise geri dönün ve yeniden çıkmayı denyin. Bu hata, çıkış bilgisinin süresi dolduğu için oluşmuş olabilir. Çıkış bilgisi belirli bir süre için tutulur - genellikle birkaç saat. Bu süre normal bir çıkış işleminin tutacağından daha fazla bir süredir; bu hata yapılandırma ile ilgili başka bir hatayı işaret ediyor olabilir. Eğer sorun devam ederse, servis sağlayıcınızla iletişime geçiniz.

en: {admin:cfg_check_back}
tr: Dosya listesine geri dön

en: {errors:report_trackid}
tr: Bu hatayı bildirirseniz, lütfen, sistem yöneticisi tarafından incelebilen kayıtlardan oturumunuzun belirlenebilmesini sağlayan izleme ID'sini de bildirin.

en: {login:change_home_org_title}
tr: Organizasyonunuzu değiştirin

en: {admin:metadata_metadata}
tr: Üstveri (metadata)

en: {errors:report_text}
tr: Durumunuz hakkında ileride ortaya çıkabilecek sorularla ilgili yöneticilerin iletişim kurabilmesi için, isteğe bağlı olarak e-posta adresinizi girin.

en: {errors:report_header}
tr: Hataları bildir

en: {login:change_home_org_text}
tr: <b>%HOMEORG%</b>'u organizasyonunuz olarak seçtiniz. Eğer yanlış ise, başka bir tanesini seçebilirsiniz.

en: {errors:title_PROCESSAUTHNREQUEST}
tr: Servis Sağlayıcı'dan gelen isteği işlerken hata

en: {errors:descr_PROCESSASSERTION}
tr: Kimlik Sağlayıcı'dan gelen cevabı kabul etmedik.

en: {errors:debuginfo_header}
tr: Hata ayıklama bilgisi

en: {admin:debug_sending_message_msg_text}
tr: "Debug" modda olduğunuz için, gönderdiğiniz mesajın içeriğini göreceksiniz.

en: {errors:descr_RESPONSESTATUSNOSUCCESS}
tr: Kimlik Sağlayıcı hatalı cevap verdi. (SAML Cevabı'ndaki durum kodu başarılamadı)

en: {admin:metadata_shib13-idp}
tr: Shib 1.3 IdP Üstveri (Metadata)

en: {login:help_text}
tr: Çok kötü! - Kullanıcı adınız ve şifreniz olmadan bu servisi kullanamazsınız. Size yardımcı olabilecek birileri olabilir. Kuruluşunuza danışın.

en: {logout:default_link_text}
tr: SimpleSAMLphp kurulum sayfasına geri dön

en: {errors:error_header}
tr: SimpleSAMLphp hatası

en: {login:help_header}
tr: Yardım! Şifremi hatırlamıyorum.

en: {errors:descr_LDAPERROR}
tr: LDAP kullanıcı veritabanı ve siz giriş yapmaya çalışırken, LDAP veritabanına bağlanmamız gerekiyor. Bu seferlik denerken bir sorun oluştu.

en: {errors:descr_METADATA}
tr: SimpleSAMLphp kurulumunuzda bazı yanlış ayarlamalar sözkonusu. Eğer bu servisin yöneticisi sizseniz, üstveri (metadata) ayarlarınızın düzgün bir şekilde yapıldığından emin olun.

en: {errors:title_BADREQUEST}
tr: Hatalı istek alındı

en: {status:sessionsize}
tr: Oturum büyüklüğü: %SIZE%

en: {logout:title}
tr: Çıktınız

en: {admin:metaconv_xmlmetadata}
tr: XML üstverisi (metadata)

en: {admin:metaover_unknown_found}
tr: Şu alanlar tanınmadı

en: {login:select_home_org}
tr: Organizasyonunuzu seçiniz

en: {logout:hold}
tr: Beklemede

en: {admin:cfg_check_header}
tr: Konfigürasyon kontrolü

en: {admin:debug_sending_message_send}
tr: Mesaj gönder

en: {status:logout}
tr: Çıkış

en: {errors:descr_DISCOPARAMS}
tr: Tanıma servisine gönderilen parametreler tanımlananlara göre değildi.

en: {errors:descr_CREATEREQUEST}
tr: SAML isteği oluşturmaya çalışırken bir hata meydana geldi

en: {admin:metaover_optional_found}
tr: İsteğe bağlı alanlar

en: {logout:return}
tr: Servise geri dön

en: {admin:metadata_xmlurl}
tr: <a href="%METAURL%">Üstveri xml'ini bu bağlantıdan alabilirsiniz</a>:

en: {logout:logout_all}
tr: Evet, tüm servisler.

en: {admin:debug_disable_debug_mode}
tr: "Debug" modunu global SimpleSAMLphp konfigürasyon dosyasında <tt>config/config.php</tt> kapatabilirsiniz.

en: {disco:select}
tr: Seç

en: {logout:also_from}
tr: Ayrıca şu servislere giriş yaptınız:

en: {login:login_button}
tr: Giriş

en: {logout:progress}
tr: Çıkıyor

en: {login:error_wrongpassword}
tr: Kullanıcı adı ve/veya şifre yanlış.

en: {admin:metaover_group_metadata.shib13-sp-remote}
tr: Shib 1.3 Servis Sağlayıcı (Uzak sistemde sunulan)

en: {errors:descr_PROCESSAUTHNREQUEST}
tr: Bu Kimlik Sağlayıcı bir Servis Sağlayıcı'dan kimlik doğrulama isteği aldı, ancak bu isteği işlemeye çalışırken bir hata oluştu.

en: {logout:logout_all_question}
tr: Yukarıdaki tüm servislerden çıkmak istiyor musunuz?

en: {errors:title_NOACCESS}
tr: Giriş yok

en: {login:error_nopassword}
tr: Giriş sayfasına birşeyler gönderdiniz, fakat bazı nedenlerden dolayı şifreniz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyiniz.

en: {errors:title_NORELAYSTATE}
tr: RelayState verilmemiş.

en: {login:password}
tr: Şifre

en: {errors:debuginfo_text}
tr: Aşağıdaki hata ayıklama bilgisi yöneticinin/yardım masasının ilgisini çekebilir:

en: {admin:cfg_check_missing}
tr: Config dosyasındaki tercihler eksik

en: {errors:descr_UNHANDLEDEXCEPTION}
tr: Bir beklenmeyen durum gönderildi.

en: {general:yes}
tr: Evet

en: {errors:title_CONFIG}
tr: Yapılandırma hatası

en: {errors:title_LOGOUTREQUEST}
tr: Çıkış İsteğini işlerken hata oluştu

en: {admin:metaover_errorentry}
tr: Üstveri (metadata) bilgisinde hata var

en: {login:contact_info}
tr: İletişim bilgileri:

en: {errors:title_UNHANDLEDEXCEPTION}
tr: Beklenmeyen durum

en: {status:header_saml20_sp}
tr: SAML 2.0 SP Demo Örneği

en: {login:error_header}
tr: Hata

en: {logout:incapablesps}
tr: Giriş yaptığınız bir yada daha fazla servis <i>çıkışı desteklemiyor</i>. Tüm oturumlarınızın kapatıldığından emin olmak için, <i>tarayıcınızı kapatmanız</i> önerilir.

en: {admin:metadata_xmlformat}
tr: XML formatında SAML 2.0 SP Üstverisi (Metadata)

en: {admin:metaover_group_metadata.saml20-idp-remote}
tr: SAML 2.0 Kimlik Sağlayıcı (Uzak sistemde sunulan)

en: {admin:metaover_group_metadata.saml20-idp-hosted}
tr: SAML 2.0 Kimlik Sağlayıcı (Bu sistemde sunulan)

en: {admin:metaover_required_found}
tr: Gerekli alanlar

en: {admin:cfg_check_select_file}
tr: Kontrol edilecek konfigürasyon dosyasını seç:

en: {logout:loggedoutfrom}
tr: %SP%'den başarıyla çıktınız.

en: {errors:errorreport_text}
tr: Hata raporu yöneticilere gönderildi

en: {errors:descr_LOGOUTREQUEST}
tr: Çıkış İsteğini işlemeye çalışırken bir hata oluştu

en: {logout:success}
tr: Yukarıda listelenen tüm servislerden başarıyla çıktınız.

en: {admin:cfg_check_notices}
tr: Notlar

en: {errors:descr_CASERROR}
tr: CAS sunucusu ile iletişim kurarken hata

en: {general:no}
tr: Hayır

en: {admin:metadata_saml20-sp}
tr: SAML 2.0 SP Üstveri (Metadata)

en: {admin:metaconv_converted}
tr: Dönüştürülmüş üstveri (metadata)

en: {logout:completed}
tr: Tamamlandı

en: {errors:descr_NOTSET}
tr: Yapılandırmadaki (auth.adminpassword) şifrenin öntanımlı değeri değişmedi. Lütfen yapılandırma dosyasını düzeltin.

en: {general:service_provider}
tr: Servis Sağlayıcı

en: {errors:descr_BADREQUEST}
tr: Bu sayfaya yapılan istekte bir hata var. Nedeni %REASON% idi.

en: {logout:no}
tr: Hayır

en: {disco:icon_prefered_idp}
tr: [Tercih edilen seçenek]

en: {general:no_cancel}
tr: Hayır, iptal et

en: {login:user_pass_header}
tr: Kullanıcı adı ve şifrenizi giriniz

en: {errors:report_explain}
tr: Bu hatanın neden oluştuğunu açıklayın...

en: {errors:title_ACSPARAMS}
tr: SAML cevabı verilmemiş

en: {errors:descr_SLOSERVICEPARAMS}
tr: TekliÇıkışServis (SingleLogoutService) arayüzüne giriş yaptınız, ancak bir SAML Çıkışİsteği ya da ÇıkışCevabı sağlamadınız.

en: {login:organization}
tr: Organizasyon

en: {errors:title_WRONGUSERPASS}
tr: Geçersiz kullanıcı adı yada şifre

en: {admin:metaover_required_not_found}
tr: Şu gerekli alanlar bulunamadı

en: {errors:descr_NOACCESS}
tr: Bu kısım kullanımda değil. SimpleSAMLphp ayarlarınızın etkinleştirme seçeneklerini kontrol edin.

en: {errors:title_SLOSERVICEPARAMS}
tr: SAML mesajı verilmemiş

en: {errors:descr_ACSPARAMS}
tr: Onay Alıcı Servis (Assertion Consumer Service) arayüzüne giriş yaptınız, ancak SAML Kimlik Doğrulama Cevabı sağlamadınız.

en: {admin:debug_sending_message_text_link}
tr: Mesaj göndermek üzeresiniz. Devam etmek için mesaj gönder linkine tıklayın.

en: {status:some_error_occurred}
tr: Hata oluştu

en: {login:change_home_org_button}
tr: Organizasyon seçiniz

en: {admin:cfg_check_superfluous}
tr: Config dosyasındaki gereksiz tercihler

en: {errors:report_email}
tr: E-posta adresi:

en: {errors:howto_header}
tr: Nasıl yardım alınır

en: {errors:title_NOTSET}
tr: Şifre atanmadı

en: {errors:descr_NORELAYSTATE}
tr: Bu isteğin başlatıcısı, bir sonraki gidiş yerini bildiren RelayState parametresini sağlamamış.

en: {status:header_diagnostics}
tr: SimpleSAMLphp Kontroller

en: {status:intro}
tr: Merhaba, bu SimpleSAMLphp durum sayfasıdır. Oturumunuzun süresinin dolup dolmadığını, oturumunuzun ne kadar sürdüğünü ve oturumunuza ait tüm bilgileri buradan görebilirsiniz.

en: {errors:title_NOTFOUNDREASON}
tr: Sayfa bulunamadı

en: {admin:debug_sending_message_title}
tr: Mesaj gönderiliyor

en: {errors:title_RESPONSESTATUSNOSUCCESS}
tr: Kimlik Sağlayıcıdan hata alındı.

en: {admin:metadata_shib13-sp}
tr: Shib 1.3 SP Üstveri (Metadata)

en: {admin:metaover_intro}
tr: Bir SAML elemanı hakkındaki detayları görmek için, SAML elemanı başlığına tıklayın.

en: {errors:title_NOTVALIDCERT}
tr: Geçerli olmayan sertifika

en: {general:remember}
tr: Hatırla

en: {disco:selectidp}
tr: Kimlik sağlayıcınızı seçiniz.

en: {login:help_desk_email}
tr: Yardım'a e-posta gönderin

en: {login:help_desk_link}
tr: Yardım anasayfası

en: {errors:title_CASERROR}
tr: CAS Hatası

en: {login:user_pass_text}
tr: Bir servis kendinizi yetkilendirmenizi istedi. Lütfen aşağıdaki forma kullanıcı adınızı ve şifrenizi giriniz.

en: {errors:title_DISCOPARAMS}
tr: Tanıma servisine giden hatalı istek

en: {general:yes_continue}
tr: Evet, devam et

en: {disco:remember}
tr: Seçimimi hatırla

en: {admin:metaover_group_metadata.saml20-sp-hosted}
tr: SAML 2.0 Servis Sağlayıcı (Bu sistemde sunulan)

en: {admin:metadata_simplesamlformat}
tr: Eğer diğer tarafta bir SimpleSAMLphp elemanını kullanıyorsanız, düz SimpleSAMLphp dosya biçiminde bunu kullanın:

en: {errors:title_GENERATEAUTHNRESPONSE}
tr: Kimlik doğrulama cevabı oluşturulamadı

en: {errors:errorreport_header}
tr: Hata raporu gönderildi

en: {errors:title_CREATEREQUEST}
tr: İstek oluşturmada hata

en: {admin:metaover_header}
tr: Üstveri (metada) genel görünümü

en: {errors:report_submit}
tr: Hata raporu gönder

en: {errors:title_NOTFOUND}
tr: Sayfa bulunamadı

en: {logout:logged_out_text}
tr: Çıktınız

en: {admin:metaover_group_metadata.shib13-sp-hosted}
tr: Shib 1.3 Servis Sağlayıcı (Bu sistemde sunulan)

en: {admin:debug_sending_message_msg_title}
tr: Mesaj

en: {errors:title_LDAPERROR}
tr: LDAP hatası

en: {errors:descr_NOTFOUND}
tr: Verilen sayfa bulunamadı. URL %URL% idi.

en: {errors:howto_text}
tr: Bu hata beklenmeyen bir durum ya da SimpleSAMLphp'nin yanlış düzenlenmesi ndeniyle oluşmuş olabilir. Bu oturum açma servisinin yöneticisi ile iletişim kurun ve yukarıdaki hata mesajını gönderin.

en: {admin:metaover_group_metadata.shib13-idp-hosted}
tr: Shib 1.3 Kimlik Sağlayıcı (Bu sistemde sunulan)

en: {errors:descr_NOTVALIDCERT}
tr: Geçerli bir sertifika sağlamadınız.

en: {admin:debug_sending_message_text_button}
tr: Mesaj göndermek üzeresiniz. Devam etmek için mesaj gönder butonuna tıklayın.

en: {admin:metaover_optional_not_found}
tr: Şu isteğe bağlı alanlar bulunamadı

en: {logout:logout_only}
tr: Hayır, sadece %SP%

en: {login:next}
tr: Sıradaki

en: {errors:descr_GENERATEAUTHNRESPONSE}
tr: Bu kimlik sağlayıcı bir kimlik doğrulama cevabı oluşturuken hata oluştu.

en: {disco:selectidp_full}
tr: Lütfen, kimlik doğrulaması yapacağınız kimlik sağlayıcıyı seçiniz:

en: {errors:descr_NOTFOUNDREASON}
tr: Verilen sayfa bulunamadı. Nedeni %REASON% idi. URL %URL% idi.

en: {errors:title_LOGOUTINFOLOST}
tr: Çıkış bilgisi kaybedildi

en: {admin:metaover_group_metadata.shib13-idp-remote}
tr: Shib 1.3 Kimlik Sağlayıcı (Uzak sistemde sunulan)

en: {errors:descr_CONFIG}
tr: SimpleSAMLphp doğru yapılandırılmış gibi görünmüyor.

en: {admin:metadata_intro}
tr: SimpleSAMLphp'nin sizin için ürettiği üstveri (metada). Bu üstveri dokümanını güvenilir bir federasyon kurmak için güvenilir paydaşlara gönderebilirsiniz.

en: {status:header_shib}
tr: Shibboleth demo

en: {admin:metaconv_parse}
tr: Çözümle

en: Person's principal name at home organization
tr: Kişinin bağlı olduğu kuruluştaki asıl adı

en: Superfluous options in config file
tr: Config dosyasındaki gereksiz tercihler

en: Mobile
tr: Cep telefonu numarası

en: Shib 1.3 Service Provider (Hosted)
tr: Shib 1.3 Servis Sağlayıcı (Bu sistemde sunulan)

en: LDAP is the user database, and when you try to login, we need to contact an LDAP database. An error occurred when we tried it this time.
tr: LDAP kullanıcı veritabanı ve siz giriş yapmaya çalışırken, LDAP veritabanına bağlanmamız gerekiyor. Bu seferlik denerken bir sorun oluştu.

en: Optionally enter your email address, for the administrators to be able contact you for further questions about your issue:
tr: Durumunuz hakkında ileride ortaya çıkabilecek sorularla ilgili yöneticilerin iletişim kurabilmesi için, isteğe bağlı olarak e-posta adresinizi girin.

en: Display name
tr: Görüntülenen isim

en: Remember my choice
tr: Seçimimi hatırla

en: SAML 2.0 SP Metadata
tr: SAML 2.0 SP Üstveri (Metadata)

en: Notices
tr: Notlar

en: Home telephone
tr: Ev telefonu

en: Hi, this is the status page of SimpleSAMLphp. Here you can see if your session is timed out, how long it lasts until it times out and all the attributes that are attached to your session.
tr: Merhaba, bu SimpleSAMLphp durum sayfasıdır. Oturumunuzun süresinin dolup dolmadığını, oturumunuzun ne kadar sürdüğünü ve oturumunuza ait tüm bilgileri buradan görebilirsiniz.

en: Explain what you did when this error occurred...
tr: Bu hatanın neden oluştuğunu açıklayın...

en: An unhandled exception was thrown.
tr: Bir beklenmeyen durum gönderildi.

en: Invalid certificate
tr: Geçerli olmayan sertifika

en: Service Provider
tr: Servis Sağlayıcı

en: Incorrect username or password.
tr: Kullanıcı adı ve/veya şifre yanlış.

en: There is an error in the request to this page. The reason was: %REASON%
tr: Bu sayfaya yapılan istekte bir hata var. Nedeni %REASON% idi.

en: E-mail address:
tr: E-posta adresi:

en: Submit message
tr: Mesaj gönder

en: No RelayState
tr: RelayState verilmemiş.

en: Error creating request
tr: İstek oluşturmada hata

en: Locality
tr: Bölge

en: Unhandled exception
tr: Beklenmeyen durum

en: The following required fields was not found
tr: Şu gerekli alanlar bulunamadı

en: Organizational number
tr: Kurumsal numara

en: Password not set
tr: Şifre atanmadı

en: SAML 2.0 IdP Metadata
tr: SAML 2.0 IdP Üstveri (Metadata)

en: Post office box
tr: Posta kutusu

en: A service has requested you to authenticate yourself. Please enter your username and password in the form below.
tr: Bir servis kendinizi yetkilendirmenizi istedi. Lütfen aşağıdaki forma kullanıcı adınızı ve şifrenizi giriniz.

en: CAS Error
tr: CAS Hatası

en: The debug information below may be of interest to the administrator / help desk:
tr: Aşağıdaki hata ayıklama bilgisi yöneticinin/yardım masasının ilgisini çekebilir:

en: Either no user with the given username could be found, or the password you gave was wrong. Please check the username and try again.
tr: Ya bu kullanıcı adında bir kullanıcı bulunamadı, yada şifreniz yanlış. Lütfen kullanıcı adını kontrol edin ve yeniden deneyin.

en: Error
tr: Hata

en: Next
tr: Sıradaki

en: Distinguished name (DN) of the person's home organizational unit
tr: Kişinin bağlı olduğu birimin belirgin adı

en: The password in the configuration (auth.adminpassword) is not changed from the default value. Please edit the configuration file.
tr: Yapılandırmadaki (auth.adminpassword) şifrenin öntanımlı değeri değişmedi. Lütfen yapılandırma dosyasını düzeltin.

en: Converted metadata
tr: Dönüştürülmüş üstveri (metadata)

en: Mail
tr: Posta

en: No, cancel
tr: Hayır

en: You have chosen <b>%HOMEORG%</b> as your home organization. If this is wrong you may choose another one.
tr: <b>%HOMEORG%</b>'u organizasyonunuz olarak seçtiniz. Eğer yanlış ise, başka bir tanesini seçebilirsiniz.

en: Error processing request from Service Provider
tr: Servis Sağlayıcı'dan gelen isteği işlerken hata

en: Distinguished name (DN) of person's primary Organizational Unit
tr: Kişinin öncelikli Kurumsal Birimi'nin belirgin adı

en: To look at the details for an SAML entity, click on the SAML entity header.
tr: Bir SAML elemanı hakkındaki detayları görmek için, SAML elemanı başlığına tıklayın.

en: Enter your username and password
tr: Kullanıcı adı ve şifrenizi giriniz

en: No
tr: Hayır

en: Home postal address
tr: Ev posta adresi

en: WS-Fed SP Demo Example
tr: WS-Fed SP Demo Örneği

en: SAML 2.0 Identity Provider (Remote)
tr: SAML 2.0 Kimlik Sağlayıcı (Uzak sistemde sunulan)

en: Error processing the Logout Request
tr: Çıkış İsteğini işlerken hata oluştu

en: Do you want to logout from all the services above?
tr: Yukarıdaki tüm servislerden çıkmak istiyor musunuz?

en: Select
tr: Seç

en: Your attributes
tr: Bilgileriniz

en: Given name
tr: Verilen isim

en: SAML 2.0 SP Demo Example
tr: SAML 2.0 SP Demo Örneği

en: Logout information lost
tr: Çıkış bilgisi kaybedildi

en: Organization name
tr: Organizasyon adı

en: You are about to send a message. Hit the submit message button to continue.
tr: Mesaj göndermek üzeresiniz. Devam etmek için mesaj gönder butonuna tıklayın.

en: Home organization domain name
tr: Ana kuruluş alan adı

en: Go back to the file list
tr: Dosya listesine geri dön

en: Error report sent
tr: Hata raporu gönderildi

en: Common name
tr: Ortak ad

en: Please select the identity provider where you want to authenticate:
tr: Lütfen, kimlik doğrulaması yapacağınız kimlik sağlayıcıyı seçiniz:

en: Logout failed
tr: Çıkış başarılamadı

en: Identity number assigned by public authorities
tr: Kamu yetkilileri tarafından belirlenmiş kimlik numarası

en: WS-Federation Identity Provider (Remote)
tr: WS-Federasyon Kimlik Sağlayıcı (Uzak sistemde sunulan)

en: Error received from Identity Provider
tr: Kimlik Sağlayıcıdan hata alındı.

en: LDAP Error
tr: LDAP hatası

en: The information about the current logout operation has been lost. You should return to the service you were trying to log out from and try to log out again. This error can be caused by the logout information expiring. The logout information is stored for a limited amout of time - usually a number of hours. This is longer than any normal logout operation should take, so this error may indicate some other error with the configuration. If the problem persists, contact your service provider.
tr: Yürürlükteki çıkış işlemi ile ilgili bilgi kayboldu. Çıkmak istediğiniz servise geri dönün ve yeniden çıkmayı denyin. Bu hata, çıkış bilgisinin süresi dolduğu için oluşmuş olabilir. Çıkış bilgisi belirli bir süre için tutulur - genellikle birkaç saat. Bu süre normal bir çıkış işleminin tutacağından daha fazla bir süredir; bu hata yapılandırma ile ilgili başka bir hatayı işaret ediyor olabilir. Eğer sorun devam ederse, servis sağlayıcınızla iletişime geçiniz.

en: Some error occurred
tr: Hata oluştu

en: Organization
tr: Organizasyon

en: Choose home organization
tr: Organizasyon seçiniz

en: Persistent pseudonymous ID
tr: Kalıcı takma adı ID

en: No SAML response provided
tr: SAML cevabı verilmemiş

en: No errors found.
tr: Hata bulunmadı.

en: SAML 2.0 Service Provider (Hosted)
tr: SAML 2.0 Servis Sağlayıcı (Bu sistemde sunulan)

en: The given page was not found. The URL was: %URL%
tr: Verilen sayfa bulunamadı. URL %URL% idi.

en: Configuration error
tr: Yapılandırma hatası

en: Required fields
tr: Gerekli alanlar

en: An error occurred when trying to create the SAML request.
tr: SAML isteği oluşturmaya çalışırken bir hata meydana geldi

en: This error probably is due to some unexpected behaviour or to misconfiguration of SimpleSAMLphp. Contact the administrator of this login service, and send them the error message above.
tr: Bu hata beklenmeyen bir durum ya da SimpleSAMLphp'nin yanlış düzenlenmesi ndeniyle oluşmuş olabilir. Bu oturum açma servisinin yöneticisi ile iletişim kurun ve yukarıdaki hata mesajını gönderin.

en: Your session is valid for %remaining% seconds from now.
tr: Oturumunuz, şu andan itibaren %remaining% saniyeliğine geçerlidir.

en: Domain component (DC)
tr: Alan bileşeni

en: Shib 1.3 Service Provider (Remote)
tr: Shib 1.3 Servis Sağlayıcı (Uzak sistemde sunulan)

en: Password
tr: Şifre

en: Nickname
tr: Takma ad

en: Send error report
tr: Hata raporu gönder

en: The error report has been sent to the administrators.
tr: Hata raporu yöneticilere gönderildi

en: Date of birth
tr: Doğum tarihi

en: Private information elements
tr: Özel bilgi elemanları

en: You are also logged in on these services:
tr: Ayrıca şu servislere giriş yaptınız:

en: SimpleSAMLphp Diagnostics
tr: SimpleSAMLphp Kontroller

en: Debug information
tr: Hata ayıklama bilgisi

en: No, only %SP%
tr: Hayır, sadece %SP%

en: Username
tr: Kullanıcı adı

en: Go back to SimpleSAMLphp installation page
tr: SimpleSAMLphp kurulum sayfasına geri dön

en: You have successfully logged out from all services listed above.
tr: Yukarıda listelenen tüm servislerden başarıyla çıktınız.

en: You are now successfully logged out from %SP%.
tr: %SP%'den başarıyla çıktınız.

en: Affiliation
tr: Bağlantı

en: You have been logged out.
tr: Çıktınız

en: Return to service
tr: Servise geri dön

en: Logout
tr: Çıkış

en: Error processing response from Identity Provider
tr: Kimlik sağlayıcıdan gelen cevabı işlerken hata

en: WS-Federation Service Provider (Hosted)
tr: WS-Federasyon Servis Sağlayıcı (Bu sistemde sunulan)

en: Preferred language
tr: Tercih edilen dil

en: SAML 2.0 Service Provider (Remote)
tr: SAML 2.0 Servis Sağlayıcı (Uzak sistemde sunulan)

en: Surname
tr: Soyadı

en: No access
tr: Giriş yok

en: The following fields was not recognized
tr: Şu alanlar tanınmadı

en: Bad request received
tr: Hatalı istek alındı

en: User ID
tr: Kullanıcı ID

en: JPEG Photo
tr: JPEG fotoğraf

en: Postal address
tr: Posta adresi

en: An error occurred when trying to process the Logout Request.
tr: Çıkış İsteğini işlemeye çalışırken bir hata oluştu

en: Sending message
tr: Mesaj gönderiliyor

en: In SAML 2.0 Metadata XML format:
tr: XML formatında SAML 2.0 SP Üstverisi (Metadata)

en: When this identity provider tried to create an authentication response, an error occurred.
tr: Bu kimlik sağlayıcı bir kimlik doğrulama cevabı oluşturuken hata oluştu.

en: Could not create authentication response
tr: Kimlik doğrulama cevabı oluşturulamadı

en: Labeled URI
tr: Etiketlenen URI

en: SimpleSAMLphp appears to be misconfigured.
tr: SimpleSAMLphp doğru yapılandırılmış gibi görünmüyor.

en: Shib 1.3 Identity Provider (Hosted)
tr: Shib 1.3 Kimlik Sağlayıcı (Bu sistemde sunulan)

en: Metadata
tr: Üstveri (metadata)

en: Login
tr: Giriş

en: This Identity Provider received an Authentication Request from a Service Provider, but an error occurred when trying to process the request.
tr: Bu Kimlik Sağlayıcı bir Servis Sağlayıcı'dan kimlik doğrulama isteği aldı, ancak bu isteği işlemeye çalışırken bir hata oluştu.

en: Yes, all services
tr: Evet, tüm servisler.

en: Logged out
tr: Çıktınız

en: Postal code
tr: Posta kodu

en: Logging out...
tr: Çıkıyor

en: SAML 2.0 Identity Provider (Hosted)
tr: SAML 2.0 Kimlik Sağlayıcı (Bu sistemde sunulan)

en: Primary affiliation
tr: Öncelikli bağlantı

en: If you report this error, please also report this tracking number which makes it possible to locate your session in the logs available to the system administrator:
tr: Bu hatayı bildirirseniz, lütfen, sistem yöneticisi tarafından incelebilen kayıtlardan oturumunuzun belirlenebilmesini sağlayan izleme ID'sini de bildirin.

en: XML metadata
tr: XML üstverisi (metadata)

en: The parameters sent to the discovery service were not according to specifications.
tr: Tanıma servisine gönderilen parametreler tanımlananlara göre değildi.

en: Telephone number
tr: Telefon numarası

en: Bad request to discovery service
tr: Tanıma servisine giden hatalı istek

en: Select your identity provider
tr: Kimlik sağlayıcınızı seçiniz.

en: Entitlement regarding the service
tr: Servise göre yetki

en: Shib 1.3 SP Metadata
tr: Shib 1.3 SP Üstveri (Metadata)

en: As you are in debug mode, you get to see the content of the message you are sending:
tr: "Debug" modda olduğunuz için, gönderdiğiniz mesajın içeriğini göreceksiniz.

en: Remember
tr: Hatırla

en: Distinguished name (DN) of person's home organization
tr: Kişinin bağlı olduğu kuruluşun belirgin adı

en: You are about to send a message. Hit the submit message link to continue.
tr: Mesaj göndermek üzeresiniz. Devam etmek için mesaj gönder linkine tıklayın.

en: Organizational unit
tr: Organizasyonel birim

en: Local identity number
tr: Yerel kimlik numarası

en: Report errors
tr: Hataları bildir

en: Page not found
tr: Sayfa bulunamadı

en: Shib 1.3 IdP Metadata
tr: Shib 1.3 IdP Üstveri (Metadata)

en: Change your home organization
tr: Organizasyonunuzu değiştirin

en: User's password hash
tr: Kullanıcının şifre karması

en: In SimpleSAMLphp flat file format - use this if you are using a SimpleSAMLphp entity on the other side:
tr: Eğer diğer tarafta bir SimpleSAMLphp elemanını kullanıyorsanız, düz SimpleSAMLphp dosya biçiminde bunu kullanın:

en: Yes, continue
tr: Evet, devam et

en: Completed
tr: Tamamlandı

en: The Identity Provider responded with an error. (The status code in the SAML Response was not success)
tr: Kimlik Sağlayıcı hatalı cevap verdi. (SAML Cevabı'ndaki durum kodu başarılamadı)

en: Error loading metadata
tr: Üstveri (metadata) yüklenmesinde hata

en: Select configuration file to check:
tr: Kontrol edilecek konfigürasyon dosyasını seç:

en: On hold
tr: Beklemede

en: Error when communicating with the CAS server.
tr: CAS sunucusu ile iletişim kurarken hata

en: No SAML message provided
tr: SAML mesajı verilmemiş

en: Help! I don't remember my password.
tr: Yardım! Şifremi hatırlamıyorum.

en: You can turn off debug mode in the global SimpleSAMLphp configuration file <tt>config/config.php</tt>.
tr: "Debug" modunu global SimpleSAMLphp konfigürasyon dosyasında <tt>config/config.php</tt> kapatabilirsiniz.

en: How to get help
tr: Nasıl yardım alınır

en: You accessed the SingleLogoutService interface, but did not provide a SAML LogoutRequest or LogoutResponse. Please note that this endpoint is not intended to be accessed directly.
tr: TekliÇıkışServis (SingleLogoutService) arayüzüne giriş yaptınız, ancak bir SAML Çıkışİsteği ya da ÇıkışCevabı sağlamadınız.

en: SimpleSAMLphp error
tr: SimpleSAMLphp hatası

en: One or more of the services you are logged into <i>do not support logout</i>. To ensure that all your sessions are closed, you are encouraged to <i>close your webbrowser</i>.
tr: Giriş yaptığınız bir yada daha fazla servis <i>çıkışı desteklemiyor</i>. Tüm oturumlarınızın kapatıldığından emin olmak için, <i>tarayıcınızı kapatmanız</i> önerilir.

en: Organization's legal name
tr: Organizasyonu'un resmi adı

en: Options missing from config file
tr: Config dosyasındaki tercihler eksik

en: The following optional fields was not found
tr: Şu isteğe bağlı alanlar bulunamadı

en: This endpoint is not enabled. Check the enable options in your configuration of SimpleSAMLphp.
tr: Bu kısım kullanımda değil. SimpleSAMLphp ayarlarınızın etkinleştirme seçeneklerini kontrol edin.

en: You can <a href="%METAURL%">get the metadata xml on a dedicated URL</a>:
tr: <a href="%METAURL%">Üstveri xml'ini bu bağlantıdan alabilirsiniz</a>:

en: Street
tr: Sokak

en: There is some misconfiguration of your SimpleSAMLphp installation. If you are the administrator of this service, you should make sure your metadata configuration is correctly setup.
tr: SimpleSAMLphp kurulumunuzda bazı yanlış ayarlamalar sözkonusu. Eğer bu servisin yöneticisi sizseniz, üstveri (metadata) ayarlarınızın düzgün bir şekilde yapıldığından emin olun.

en: Incorrect username or password
tr: Geçersiz kullanıcı adı yada şifre

en: Message
tr: Mesaj

en: Contact information:
tr: İletişim bilgileri:

en: Optional fields
tr: İsteğe bağlı alanlar

en: The initiator of this request did not provide a RelayState parameter indicating where to go next.
tr: Bu isteğin başlatıcısı, bir sonraki gidiş yerini bildiren RelayState parametresini sağlamamış.

en: You sent something to the login page, but for some reason the password was not sent. Try again please.
tr: Giriş sayfasına birşeyler gönderdiniz, fakat bazı nedenlerden dolayı şifreniz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyiniz.

en: Fax number
tr: Faks numarası

en: Error in this metadata entry
tr: Üstveri (metadata) bilgisinde hata var

en: Session size: %SIZE%
tr: Oturum büyüklüğü: %SIZE%

en: Parse
tr: Çözümle

en: Without your username and password you cannot authenticate yourself for access to the service. There may be someone that can help you. Consult the help desk at your organization!
tr: Çok kötü! - Kullanıcı adınız ve şifreniz olmadan bu servisi kullanamazsınız. Size yardımcı olabilecek birileri olabilir. Kuruluşunuza danışın.

en: Metadata parser
tr: Üstveri (metadata) çözümleyici

en: Choose your home organization
tr: Organizasyonunuzu seçiniz

en: Send e-mail to help desk
tr: Yardım'a e-posta gönderin

en: Metadata overview
tr: Üstveri (metada) genel görünümü

en: Title
tr: Başlık

en: Manager
tr: Yönetici

en: You did not present a valid certificate.
tr: Geçerli bir sertifika sağlamadınız.

en: Affiliation at home organization
tr: Bağlı olunan kuruluşla bağlantı

en: Help desk homepage
tr: Yardım anasayfası

en: Configuration check
tr: Konfigürasyon kontrolü

en: We did not accept the response sent from the Identity Provider.
tr: Kimlik Sağlayıcı'dan gelen cevabı kabul etmedik.

en: The given page was not found. The reason was: %REASON%  The URL was: %URL%
tr: Verilen sayfa bulunamadı. Nedeni %REASON% idi. URL %URL% idi.

en: Shib 1.3 Identity Provider (Remote)
tr: Shib 1.3 Kimlik Sağlayıcı (Uzak sistemde sunulan)

en: Here is the metadata that SimpleSAMLphp has generated for you. You may send this metadata document to trusted partners to setup a trusted federation.
tr: SimpleSAMLphp'nin sizin için ürettiği üstveri (metada). Bu üstveri dokümanını güvenilir bir federasyon kurmak için güvenilir paydaşlara gönderebilirsiniz.

en: [Preferred choice]
tr: [Tercih edilen seçenek]

en: Organizational homepage
tr: Kurumsal websayfası

en: You accessed the Assertion Consumer Service interface, but did not provide a SAML Authentication Response. Please note that this endpoint is not intended to be accessed directly.
tr: Onay Alıcı Servis (Assertion Consumer Service) arayüzüne giriş yaptınız, ancak SAML Kimlik Doğrulama Cevabı sağlamadınız.

en: You are now accessing a pre-production system. This authentication setup is for testing and pre-production verification only. If someone sent you a link that pointed you here, and you are not <i>a tester</i> you probably got the wrong link, and should <b>not be here</b>.
tr: Şu anda tamamlanmamış bir sisteme giriyorsunuz. Bu doğrulama kurulumu sadece test ve tamamlanma öncesi onaylama amaçlıdır. Eğer birileri size burayı gösteren bir bağlantı gönderdiyse, ve siz <i>test edici</i> değilseniz, muhtemelen yanlış bir bağlantı aldınızı, ve şu anda <b>burada olmamalısınız</b>.
