SimpleSAMLphp 1.15 - en to hu translation catalogue (400 entries)

en: {admin:metadata_saml20-idp}
hu: SAML 2.0 IdP Metaadatok

en: {errors:descr_WRONGUSERPASS}
hu: Nem létezik ilyen felhasználó vagy a jelszó hibás. Kérjük, próbálja újra!

en: {logout:failed}
hu: Kijelentkezés nem sikerült

en: {status:attributes_header}
hu: Az ön attribútumai

en: {admin:metaover_group_metadata.saml20-sp-remote}
hu: SAML 2.0 alkalmazásszolgáltató (távoli)

en: {errors:descr_NOCERT}
hu: Azonosítási hiba: a böngésző nem küldött tanúsítványt.

en: {errors:title_PROCESSASSERTION}
hu: IdP válasz feldolgozási hiba

en: {errors:title_NOSTATE}
hu: Elveszett az állapotinformáció

en: {login:username}
hu: Felhasználónév

en: {errors:title_METADATA}
hu: Metaadat betöltési hiba

en: {admin:metaconv_title}
hu: Metaadat értelmező

en: {admin:cfg_check_noerrors}
hu: Nincs hiba.

en: {errors:descr_LOGOUTINFOLOST}
hu: A kijelentkezési művelettel kapcsolatos információk valahol elvesztek. Kérjük, térjen vissza ahhoz a szolgáltatáshoz, ahonnan ki akart jelentkezni, és próbálja újra! Lehetséges, hogy a hibát az okozza, hogy a kijelentkezéshez szükséges információ elévült. A kijelentkezési információ csak korlátozott ideig érvényes - általában néhány óráig. Ez hosszabb, mint amennyi normális esetben a kijelentkezéshez szükséges, ezért ez a hibaüzenet konfigurációs hibát jelenthet. Ha a probléma továbbra is fennáll, kérjük, forduljon az alkalmazásszolgáltatóhoz (SP)!

en: {disco:previous_auth}
hu: Korábban ezt a személyazonosság-szolgáltatót (IdP) választotta:

en: {admin:cfg_check_back}
hu: Vissza az fájlok listájához

en: {errors:report_trackid}
hu: Ha bejelentést küld a hibával kapcsolatban, kérjük, küldje el ezt az azonosítót, mert csak ennek segítségével tudja a rendszeradminisztrátor a naplóállományokból azokat az adatokat megtalálni, amelyek ehhez a munkamenethez tartoznak.

en: {login:change_home_org_title}
hu: Válasszon másik szervezetet

en: {errors:descr_METADATANOTFOUND}
hu: %ENTITYID% entitáshoz nem található metadataA

en: {admin:metadata_metadata}
hu: Metaadatok

en: {errors:report_text}
hu: Opcionálisan megadhatja az e-mail címét, így az adminisztrátorok a hibával kapcsolatban esetleg további kérdéseket tehetnek fel:

en: {errors:report_header}
hu: Mutassa a hibaüzeneteket

en: {login:change_home_org_text}
hu: A <b>%HOMEORG%</b> szervezetet választotta ki. Ha a választás nem volt helyes, kérem válasszon másikat.

en: {errors:title_PROCESSAUTHNREQUEST}
hu: Hibás SP üzenet

en: {errors:descr_PROCESSASSERTION}
hu: Nem fogadtuk el a személyazonosság-szolgáltató (IdP) által küldött válaszüzenetet.

en: {errors:debuginfo_header}
hu: Bővebb információ a hibáról

en: {admin:debug_sending_message_msg_text}
hu: Mivel hibakereső módban van, láthatja az elküldendő üzenet tartalmát

en: {errors:descr_RESPONSESTATUSNOSUCCESS}
hu: Hiba történt az azonosító szervezet (IdP) oldalán. Ismeretlen állapotkód.

en: {admin:metadata_shib13-idp}
hu: Shib 1.3 IdP Metaadatok

en: {login:help_text}
hu: Ajaj! - Felhasználói neve és jelszava nélkül nem tudja azonosítani magát, így nem férhet hozzá a szolgáltatáshoz. Biztosan van valaki, aki tud önnek segíteni. Vegye fel a kapcsolatot az ügyfélszolgálattal!

en: {logout:default_link_text}
hu: Vissza a SimpleSAMLphp telepítő oldalára

en: {errors:error_header}
hu: SimpleSAMLphp hiba

en: {login:help_header}
hu: Segítség! Elfelejtettem a jelszavam.

en: {errors:descr_LDAPERROR}
hu: A felhasználói adatbázis LDAP alapú, ezért bejelentkezéshez szükség van egy LDAP adatbázisra. Ezúttal hiba történt az LDAP-hoz kapcsolódás során.

en: {errors:descr_METADATA}
hu: SimpleSAMLphp konfigurációs hiba. Ha Ön ennek a szolgáltatásnak az adminisztrátora, bizonyosodjon meg arról, hogy a metaadatok helyesen vannak beállítva!

en: {errors:title_BADREQUEST}
hu: Hibás kérés

en: {status:sessionsize}
hu: Munkamenet mérete: %SIZE%

en: {logout:title}
hu: Sikeres kilépés

en: {admin:metaconv_xmlmetadata}
hu: XML metaadat

en: {admin:metaover_unknown_found}
hu: A következő mezők nem értelmezhetők

en: {errors:title_AUTHSOURCEERROR}
hu: Azonosítási forrás hiba

en: {login:select_home_org}
hu: Válassza ki az ön szervezetét

en: {logout:hold}
hu: Felfüggesztve

en: {admin:cfg_check_header}
hu: Beállítások ellenőrzése

en: {admin:debug_sending_message_send}
hu: Üzenet küldése

en: {status:logout}
hu: Kilépés

en: {errors:descr_DISCOPARAMS}
hu: A felfedező szolgáltatás (discovery service) olyan paramétereket kapott, amelyek nem felelnek meg a specifikációnak.

en: {errors:descr_CREATEREQUEST}
hu: Hiba történt a SAML kérés létrehozása közben.

en: {admin:metaover_optional_found}
hu: Opcionális mező

en: {logout:return}
hu: Vissza a szolgáltatáshoz

en: {admin:metadata_xmlurl}
hu: A következő címről <a href="%METAURL%">töltheti le a metaadatokat</a>:

en: {logout:logout_all}
hu: Igen, minden alkalmazásból

en: {admin:debug_disable_debug_mode}
hu: A SimpleSAMLphp <tt>config/config.php</tt> fájljában kikapcsolhatja a hibakereső módot.

en: {disco:select}
hu: Választ

en: {logout:also_from}
hu: Ezen alkalmazásokban van még bejelentkezve:

en: {login:login_button}
hu: Bejelentkezés

en: {logout:progress}
hu: Kijelentkezés...

en: {login:error_wrongpassword}
hu: Hibás felhasználói név vagy jelszó!

en: {admin:metaover_group_metadata.shib13-sp-remote}
hu: Shib 1.3 alkalmazásszolgáltató (távoli)

en: {login:remember_username}
hu: Emlékezzen a felhasználónevemre

en: {errors:descr_PROCESSAUTHNREQUEST}
hu: Az IdP azonosítási kérést kapott az SP-től, de ennek feldolgozása során hiba történt.

en: {logout:logout_all_question}
hu: Ki akar jelentkezni az összes fenti alkalmazásból?

en: {errors:title_NOACCESS}
hu: Hozzáférés megtagadva

en: {login:error_nopassword}
hu: Valamilyen oknál fogva a jelszó nem olvasható. Kérjük, próbálja újra!

en: {errors:title_NORELAYSTATE}
hu: Nincs RelayState paraméter

en: {errors:descr_NOSTATE}
hu: Állapotinformáció elveszett, a kérést nem lehet újraindítani

en: {login:password}
hu: Jelszó

en: {errors:debuginfo_text}
hu: Az alábbi információ esetleg érdekes lehet a rendszergazda / helpdesk számára:

en: {admin:cfg_check_missing}
hu: Hiányzó opciók a konfigurációs állományban

en: {errors:descr_UNHANDLEDEXCEPTION}
hu: Kezeletlen kivétel (exception) keletkezett.

en: {general:yes}
hu: Igen

en: {errors:title_CONFIG}
hu: Beállítási hiba

en: {errors:title_LOGOUTREQUEST}
hu: Feldolgozhatatlan kijelentkezési kérés

en: {admin:metaover_errorentry}
hu: Hiba ebben a metaadat bejegyzésben

en: {errors:title_METADATANOTFOUND}
hu: Metadata nem található

en: {login:contact_info}
hu: Elérési információk

en: {errors:title_UNHANDLEDEXCEPTION}
hu: Kezeletlen kivétel

en: {status:header_saml20_sp}
hu: SAML 2.0 SP próba példa

en: {login:error_header}
hu: Hiba

en: {errors:title_USERABORTED}
hu: Azonosítás megszakítva

en: {logout:incapablesps}
hu: Egy vagy több alkalmazás <i>nem támogatja a kijelenkezést</i>. Hogy biztosítani lehessen, hogy nem maradt bejelentkezve, kérjük, <i>lépjen ki a böngészőből!</i>

en: {admin:metadata_xmlformat}
hu: SAML 2.0 XML formátumban:

en: {admin:metaover_group_metadata.saml20-idp-remote}
hu: SAML 2.0  személyazonosság-szolgáltató (távoli)

en: {admin:metaover_group_metadata.saml20-idp-hosted}
hu: SAML 2.0 személyazonosság-szolgáltató (helyi)

en: {admin:metaover_required_found}
hu: Kötelező mezők

en: {admin:cfg_check_select_file}
hu: Válassza ki az ellenőrizendő konfigurációs állományt

en: {errors:descr_UNKNOWNCERT}
hu: Azonosítási hiba: a böngésző által küldött tanúsítványt ismeretlen típusú.

en: {logout:logging_out_from}
hu: Kilépés az alábbi szolgáltatásokból:

en: {logout:loggedoutfrom}
hu: Sikeresen kilépett a(z) %SP% szolgáltatásból

en: {errors:errorreport_text}
hu: A hibabejelentést elküldtük az adminisztrátoroknak.

en: {errors:descr_LOGOUTREQUEST}
hu: A kijelentkezési kérés (logout request) feldolgozása során hiba történt.

en: {logout:success}
hu: Sikeresen kijelentkezett az fent felsorolt összes alkalmazásból.

en: {admin:cfg_check_notices}
hu: Megjegyzések

en: {errors:descr_USERABORTED}
hu: Az azonosítást a felhasználó megszakította

en: {errors:descr_CASERROR}
hu: Hiba történt a CAS kiszolgálóval való kommunikáció közben.

en: {general:no}
hu: Nem

en: {admin:metadata_saml20-sp}
hu: SAML 2.0 SP Metaadatok

en: {admin:metaconv_converted}
hu: Konvertált metaadatok

en: {logout:completed}
hu: Befejezve

en: {errors:descr_NOTSET}
hu: Még nem lett megváltoztatva a karbantartói jelszó (auth.adminpassword) a konfigurációs fájlban, kérjük, változtassa meg most!

en: {general:service_provider}
hu: Alkalmazásszolgáltató

en: {errors:descr_BADREQUEST}
hu: Hiba történt az oldal lekérdezése közben. A hibaüzenet: %REASON%

en: {logout:no}
hu: Nem

en: {disco:icon_prefered_idp}
hu: [Kívánt választás]

en: {general:no_cancel}
hu: Nem, nem fogadom el

en: {login:user_pass_header}
hu: Felhasználónév és jelszó

en: {errors:report_explain}
hu: Írja le milyen lépéseket hajtott végre, aminek végén hiba történt...

en: {errors:title_ACSPARAMS}
hu: Nincs SAML válasz

en: {errors:descr_SLOSERVICEPARAMS}
hu: A Single Logout interfészen vagy SAML LogoutRequest vagy LogoutResponse üzenetet kell megadni.

en: {login:organization}
hu: Szervezet

en: {errors:title_WRONGUSERPASS}
hu: Hibás felhasználónév vagy jelszó

en: {admin:metaover_required_not_found}
hu: A következő kötelező mezők hiányoznak

en: {errors:descr_NOACCESS}
hu: Ez a hozzáférési pont nincs engedélyezve. Engedélyezze a SimpleSAMLphp beállításai között.

en: {errors:title_SLOSERVICEPARAMS}
hu: Hiányzó SAML üzenet

en: {errors:descr_ACSPARAMS}
hu: Az Assertion Consumer Service interfészen SAML Authentication Response üzenetet kell megadni.

en: {admin:debug_sending_message_text_link}
hu: Üzenetet küldhet. Kattintson az Üzenet küldése linkre a folytatáshoz.

en: {errors:descr_AUTHSOURCEERROR}
hu: A(z)  %AUTHSOURCE% azonosítási forrásban hiba van. A ok: %REASON%

en: {status:some_error_occurred}
hu: Hiba történt

en: {login:change_home_org_button}
hu: Válassza ki a szervezetét

en: {admin:cfg_check_superfluous}
hu: Felesleges opciók a konfigurációs állományban

en: {errors:report_email}
hu: E-mail címek:

en: {errors:howto_header}
hu: Hogyan kaphat segítséget

en: {errors:title_NOTSET}
hu: Jelszó nincs beállítva

en: {errors:descr_NORELAYSTATE}
hu: A kérés összeállítója nem adta meg a RelayState paramétert, amely azt határozza meg, hogy hová irányítsuk tovább.

en: {status:header_diagnostics}
hu: SimpleSAMLphp hibakeresés

en: {status:intro}
hu: Üdvözöljük, ez a SimpleSAMLphp státus oldala. Itt láthatja, ha lejárt a munkamenete, mikor lépett be utoljára és a munkamenethez tartozó attribútumokat.

en: {errors:title_NOTFOUNDREASON}
hu: Oldal nem található

en: {admin:debug_sending_message_title}
hu: Üzenet küldése

en: {errors:title_RESPONSESTATUSNOSUCCESS}
hu: Hiba történt az azonosító szervezet (IdP) oldalán

en: {admin:metadata_shib13-sp}
hu: Shib 1.3 SP Metaadatok

en: {admin:metaover_intro}
hu: A SAML entitások részleteiért kattintson a SAML entitás fejlécére

en: {errors:title_NOTVALIDCERT}
hu: Érvénytelen tanúsítvány

en: {general:remember}
hu: Emlékezzen a hozzájárulásra

en: {disco:selectidp}
hu: Válasszon személyazonosság-szolgáltatót (IdP)

en: {login:help_desk_email}
hu: Küldjön e-mailt az ügyfélszolgálatnak

en: {login:help_desk_link}
hu: Ügyfélszolgálat weboldala

en: {login:remember_me}
hu: Emlékezzen rám

en: {errors:title_CASERROR}
hu: CAS hiba

en: {login:user_pass_text}
hu: Ez a szolgáltatás megköveteli, hogy azonosítsa magát. Kérjük, adja meg felhasználónevét és jelszavát az alábbi űrlapon.

en: {errors:title_DISCOPARAMS}
hu: Érvénytelen kérés érkezett a felfedező szolgáltatáshoz (discovery service)

en: {general:yes_continue}
hu: Igen, elfogadom

en: {disco:remember}
hu: Emlékezzen erre

en: {admin:metaover_group_metadata.saml20-sp-hosted}
hu: SAML 2.0 alkalmazásszolgáltató (helyi)

en: {admin:metadata_simplesamlformat}
hu: SimpleSAMLphp fájl formátumban - akkor használható, ha a másik oldalon SimpleSAMLphp van:

en: {disco:login_at}
hu: Belépés ide:

en: {errors:title_GENERATEAUTHNRESPONSE}
hu: Nem lehet az azonosítást végrehajtani

en: {errors:errorreport_header}
hu: Elküldött hibabejelentés

en: {errors:title_CREATEREQUEST}
hu: Hiba történt

en: {admin:metaover_header}
hu: Metaadat áttekintés

en: {errors:report_submit}
hu: Hibabejelentés küldése

en: {errors:title_INVALIDCERT}
hu: Hibás tanúsítvány.

en: {errors:title_NOTFOUND}
hu: Oldal nem található

en: {logout:logged_out_text}
hu: Sikeresen kijelentkezett. Köszönjük, hogy használta a szolgáltatást.

en: {admin:metaover_group_metadata.shib13-sp-hosted}
hu: Shib 1.3 alkalmazásszolgálató (helyi)

en: {admin:metadata_cert_intro}
hu: PEM formátumú X509 tanúsítvány letöltése.

en: {admin:debug_sending_message_msg_title}
hu: Üzenet

en: {errors:title_UNKNOWNCERT}
hu: Ismeretlen tanúsítvány

en: {errors:title_LDAPERROR}
hu: LDAP hiba

en: {logout:failedsps}
hu: Legalább egy szolgáltatásból nem sikerült kilépni. Ahhoz, hogy biztosan lezárja a megkezdett munkamenetet, kérjük, <i>zárja be böngészőjét</i>.

en: {errors:descr_NOTFOUND}
hu: Az alábbi oldal nem található: %URL%

en: {errors:howto_text}
hu: Ez a hiba valószínűleg a SimpleSAMLphp nem várt működésével vagy félrekonfigurálásával kapcsolatos. Kérjük, keresse meg a bejelentkező szolgáltatás adminisztrátorát, és küldje el neki a fenti hibaüzenetet!

en: {admin:metaover_group_metadata.shib13-idp-hosted}
hu: Shib 1.3 személyazonosság-szolgáltató (helyi)

en: {errors:descr_NOTVALIDCERT}
hu: Nem található hiteles tanúsítvány

en: {admin:debug_sending_message_text_button}
hu: Üzenetet küldhet. Kattintson az Üzenet küldése gombra a folytatáshoz.

en: {admin:metaover_optional_not_found}
hu: A következő opcionális mezők nem találhatók

en: {logout:logout_only}
hu: Nem, csak innen: %SP%

en: {login:next}
hu: Következő

en: {errors:descr_GENERATEAUTHNRESPONSE}
hu: Hiba történt az azonosítási válaszüzenet összeállítása során.

en: {disco:selectidp_full}
hu: Kérjük, válassza ki azt a személyazonosság-szolgáltatót (IdP), ahol azonosítani kívánja magát:

en: {errors:descr_NOTFOUNDREASON}
hu: %URL% oldal nem található, a következő ok miatt: %REASON%

en: {errors:title_NOCERT}
hu: Hiányzó tanúsítvány.

en: {errors:title_LOGOUTINFOLOST}
hu: Elveszett kijelentkezési információk

en: {admin:metaover_group_metadata.shib13-idp-remote}
hu: Shib 1.3 személyazonosság-szolgáltató (távoli)

en: {errors:descr_CONFIG}
hu: Valószínűleg helytelenül lett konfigurálva a SimpleSAMLphp

en: {admin:metadata_intro}
hu: Ezeket a metaadatokat a SimpleSAMLphp generálta. Ezt a dokumentumot küldheti el föderációs partnerei számára.

en: {admin:metadata_cert}
hu: Tanúsítványok.

en: {errors:descr_INVALIDCERT}
hu: Azonosítási hiba: a böngésző által küldött tanúsítvány hibás.

en: {status:header_shib}
hu: Shibboleth próba

en: {admin:metaconv_parse}
hu: Értelmez

en: Person's principal name at home organization
hu: Állandó azonosító a saját intézményben

en: Superfluous options in config file
hu: Felesleges opciók a konfigurációs állományban

en: Mobile
hu: Mobil

en: Shib 1.3 Service Provider (Hosted)
hu: Shib 1.3 alkalmazásszolgálató (helyi)

en: LDAP is the user database, and when you try to login, we need to contact an LDAP database. An error occurred when we tried it this time.
hu: A felhasználói adatbázis LDAP alapú, ezért bejelentkezéshez szükség van egy LDAP adatbázisra. Ezúttal hiba történt az LDAP-hoz kapcsolódás során.

en: Optionally enter your email address, for the administrators to be able contact you for further questions about your issue:
hu: Opcionálisan megadhatja az e-mail címét, így az adminisztrátorok a hibával kapcsolatban esetleg további kérdéseket tehetnek fel:

en: Display name
hu: Megjeleníthető név

en: Remember my choice
hu: Emlékezzen erre

en: SAML 2.0 SP Metadata
hu: SAML 2.0 SP Metaadatok

en: Notices
hu: Megjegyzések

en: Home telephone
hu: Otthoni telefon

en: Hi, this is the status page of SimpleSAMLphp. Here you can see if your session is timed out, how long it lasts until it times out and all the attributes that are attached to your session.
hu: Üdvözöljük, ez a SimpleSAMLphp státus oldala. Itt láthatja, ha lejárt a munkamenete, mikor lépett be utoljára és a munkamenethez tartozó attribútumokat.

en: Explain what you did when this error occurred...
hu: Írja le milyen lépéseket hajtott végre, aminek végén hiba történt...

en: An unhandled exception was thrown.
hu: Kezeletlen kivétel (exception) keletkezett.

en: Invalid certificate
hu: Érvénytelen tanúsítvány

en: Service Provider
hu: Alkalmazásszolgáltató

en: Incorrect username or password.
hu: Hibás felhasználói név vagy jelszó!

en: There is an error in the request to this page. The reason was: %REASON%
hu: Hiba történt az oldal lekérdezése közben. A hibaüzenet: %REASON%

en: E-mail address:
hu: E-mail címek:

en: Submit message
hu: Üzenet küldése

en: No RelayState
hu: Nincs RelayState paraméter

en: Error creating request
hu: Hiba történt

en: Locality
hu: Település

en: Unhandled exception
hu: Kezeletlen kivétel

en: The following required fields was not found
hu: A következő kötelező mezők hiányoznak

en: Download the X509 certificates as PEM-encoded files.
hu: PEM formátumú X509 tanúsítvány letöltése.

en: Unable to locate metadata for %ENTITYID%
hu: %ENTITYID% entitáshoz nem található metadataA

en: Organizational number
hu: Szervezeti szám

en: Password not set
hu: Jelszó nincs beállítva

en: SAML 2.0 IdP Metadata
hu: SAML 2.0 IdP Metaadatok

en: Post office box
hu: Postafiók

en: A service has requested you to authenticate yourself. Please enter your username and password in the form below.
hu: Ez a szolgáltatás megköveteli, hogy azonosítsa magát. Kérjük, adja meg felhasználónevét és jelszavát az alábbi űrlapon.

en: CAS Error
hu: CAS hiba

en: The debug information below may be of interest to the administrator / help desk:
hu: Az alábbi információ esetleg érdekes lehet a rendszergazda / helpdesk számára:

en: Either no user with the given username could be found, or the password you gave was wrong. Please check the username and try again.
hu: Nem létezik ilyen felhasználó vagy a jelszó hibás. Kérjük, próbálja újra!

en: Error
hu: Hiba

en: Next
hu: Következő

en: Distinguished name (DN) of the person's home organizational unit
hu: A felhasználó szervezeti egység azonosító neve (DN-je)

en: State information lost
hu: Elveszett az állapotinformáció

en: The password in the configuration (auth.adminpassword) is not changed from the default value. Please edit the configuration file.
hu: Még nem lett megváltoztatva a karbantartói jelszó (auth.adminpassword) a konfigurációs fájlban, kérjük, változtassa meg most!

en: Converted metadata
hu: Konvertált metaadatok

en: Mail
hu: E-mail

en: No, cancel
hu: Nem

en: You have chosen <b>%HOMEORG%</b> as your home organization. If this is wrong you may choose another one.
hu: A <b>%HOMEORG%</b> szervezetet választotta ki. Ha a választás nem volt helyes, kérem válasszon másikat.

en: Error processing request from Service Provider
hu: Hibás SP üzenet

en: Distinguished name (DN) of person's primary Organizational Unit
hu: A személy elsődleges szervezeti egységének azonosító neve (DN-je)

en: To look at the details for an SAML entity, click on the SAML entity header.
hu: A SAML entitások részleteiért kattintson a SAML entitás fejlécére

en: Enter your username and password
hu: Felhasználónév és jelszó

en: Login at
hu: Belépés ide:

en: No
hu: Nem

en: Home postal address
hu: Otthoni levelezési cím

en: WS-Fed SP Demo Example
hu: WS-Fed SP próba példa

en: SAML 2.0 Identity Provider (Remote)
hu: SAML 2.0  személyazonosság-szolgáltató (távoli)

en: Error processing the Logout Request
hu: Feldolgozhatatlan kijelentkezési kérés

en: Do you want to logout from all the services above?
hu: Ki akar jelentkezni az összes fenti alkalmazásból?

en: Select
hu: Választ

en: The authentication was aborted by the user
hu: Az azonosítást a felhasználó megszakította

en: Your attributes
hu: Az ön attribútumai

en: Given name
hu: Keresztnév

en: SAML 2.0 SP Demo Example
hu: SAML 2.0 SP próba példa

en: Logout information lost
hu: Elveszett kijelentkezési információk

en: Organization name
hu: Szervezet neve

en: Authentication failed: the certificate your browser sent is unknown
hu: Azonosítási hiba: a böngésző által küldött tanúsítványt ismeretlen típusú.

en: You are about to send a message. Hit the submit message button to continue.
hu: Üzenetet küldhet. Kattintson az Üzenet küldése gombra a folytatáshoz.

en: Home organization domain name
hu: Saját intézmény domain neve

en: Go back to the file list
hu: Vissza az fájlok listájához

en: Error report sent
hu: Elküldött hibabejelentés

en: Common name
hu: Teljes név

en: Please select the identity provider where you want to authenticate:
hu: Kérjük, válassza ki azt a személyazonosság-szolgáltatót (IdP), ahol azonosítani kívánja magát:

en: Logout failed
hu: Kijelentkezés nem sikerült

en: Identity number assigned by public authorities
hu: Társadalombiztosítási azonosító szám

en: WS-Federation Identity Provider (Remote)
hu: WS-Federation alkalmazásszolgáltató (távoli)

en: Error received from Identity Provider
hu: Hiba történt az azonosító szervezet (IdP) oldalán

en: LDAP Error
hu: LDAP hiba

en: The information about the current logout operation has been lost. You should return to the service you were trying to log out from and try to log out again. This error can be caused by the logout information expiring. The logout information is stored for a limited amout of time - usually a number of hours. This is longer than any normal logout operation should take, so this error may indicate some other error with the configuration. If the problem persists, contact your service provider.
hu: A kijelentkezési művelettel kapcsolatos információk valahol elvesztek. Kérjük, térjen vissza ahhoz a szolgáltatáshoz, ahonnan ki akart jelentkezni, és próbálja újra! Lehetséges, hogy a hibát az okozza, hogy a kijelentkezéshez szükséges információ elévült. A kijelentkezési információ csak korlátozott ideig érvényes - általában néhány óráig. Ez hosszabb, mint amennyi normális esetben a kijelentkezéshez szükséges, ezért ez a hibaüzenet konfigurációs hibát jelenthet. Ha a probléma továbbra is fennáll, kérjük, forduljon az alkalmazásszolgáltatóhoz (SP)!

en: Some error occurred
hu: Hiba történt

en: Organization
hu: Szervezet

en: No certificate
hu: Hiányzó tanúsítvány.

en: Choose home organization
hu: Válassza ki a szervezetét

en: Persistent pseudonymous ID
hu: Állandó anonim azonosító

en: No SAML response provided
hu: Nincs SAML válasz

en: No errors found.
hu: Nincs hiba.

en: SAML 2.0 Service Provider (Hosted)
hu: SAML 2.0 alkalmazásszolgáltató (helyi)

en: The given page was not found. The URL was: %URL%
hu: Az alábbi oldal nem található: %URL%

en: Configuration error
hu: Beállítási hiba

en: Required fields
hu: Kötelező mezők

en: An error occurred when trying to create the SAML request.
hu: Hiba történt a SAML kérés létrehozása közben.

en: This error probably is due to some unexpected behaviour or to misconfiguration of SimpleSAMLphp. Contact the administrator of this login service, and send them the error message above.
hu: Ez a hiba valószínűleg a SimpleSAMLphp nem várt működésével vagy félrekonfigurálásával kapcsolatos. Kérjük, keresse meg a bejelentkező szolgáltatás adminisztrátorát, és küldje el neki a fenti hibaüzenetet!

en: Your session is valid for %remaining% seconds from now.
hu: Az ön munkamenete még %remaining% másodpercig érvényes

en: Domain component (DC)
hu: Domain összetevő (DC)

en: Shib 1.3 Service Provider (Remote)
hu: Shib 1.3 alkalmazásszolgáltató (távoli)

en: Password
hu: Jelszó

en: Nickname
hu: Becenév

en: Send error report
hu: Hibabejelentés küldése

en: Authentication failed: the certificate your browser sent is invalid or cannot be read
hu: Azonosítási hiba: a böngésző által küldött tanúsítvány hibás.

en: The error report has been sent to the administrators.
hu: A hibabejelentést elküldtük az adminisztrátoroknak.

en: Date of birth
hu: Születési dátum

en: Private information elements
hu: Védett adatokat tartalmazó attribútumok

en: You are also logged in on these services:
hu: Ezen alkalmazásokban van még bejelentkezve:

en: SimpleSAMLphp Diagnostics
hu: SimpleSAMLphp hibakeresés

en: Debug information
hu: Bővebb információ a hibáról

en: No, only %SP%
hu: Nem, csak innen: %SP%

en: Username
hu: Felhasználónév

en: Go back to SimpleSAMLphp installation page
hu: Vissza a SimpleSAMLphp telepítő oldalára

en: You have successfully logged out from all services listed above.
hu: Sikeresen kijelentkezett az fent felsorolt összes alkalmazásból.

en: You are now successfully logged out from %SP%.
hu: Sikeresen kilépett a(z) %SP% szolgáltatásból

en: Affiliation
hu: Viszony

en: You have been logged out.
hu: Sikeresen kijelentkezett. Köszönjük, hogy használta a szolgáltatást.

en: Return to service
hu: Vissza a szolgáltatáshoz

en: Logout
hu: Kilépés

en: State information lost, and no way to restart the request
hu: Állapotinformáció elveszett, a kérést nem lehet újraindítani

en: Error processing response from Identity Provider
hu: IdP válasz feldolgozási hiba

en: WS-Federation Service Provider (Hosted)
hu: WS-Federation alkalmazásszolgáltató (helyi)

en: Remember my username
hu: Emlékezzen a felhasználónevemre

en: Preferred language
hu: Elsődleges nyelv

en: SAML 2.0 Service Provider (Remote)
hu: SAML 2.0 alkalmazásszolgáltató (távoli)

en: Surname
hu: Vezetéknév

en: No access
hu: Hozzáférés megtagadva

en: The following fields was not recognized
hu: A következő mezők nem értelmezhetők

en: Authentication error in source %AUTHSOURCE%. The reason was: %REASON%
hu: A(z)  %AUTHSOURCE% azonosítási forrásban hiba van. A ok: %REASON%

en: Bad request received
hu: Hibás kérés

en: User ID
hu: Felhasználói azonosító

en: JPEG Photo
hu: Fotó JPEG formátumban

en: Postal address
hu: Levelezési cím

en: An error occurred when trying to process the Logout Request.
hu: A kijelentkezési kérés (logout request) feldolgozása során hiba történt.

en: Sending message
hu: Üzenet küldése

en: In SAML 2.0 Metadata XML format:
hu: SAML 2.0 XML formátumban:

en: Logging out of the following services:
hu: Kilépés az alábbi szolgáltatásokból:

en: When this identity provider tried to create an authentication response, an error occurred.
hu: Hiba történt az azonosítási válaszüzenet összeállítása során.

en: Could not create authentication response
hu: Nem lehet az azonosítást végrehajtani

en: Labeled URI
hu: Honlap cím

en: SimpleSAMLphp appears to be misconfigured.
hu: Valószínűleg helytelenül lett konfigurálva a SimpleSAMLphp

en: Shib 1.3 Identity Provider (Hosted)
hu: Shib 1.3 személyazonosság-szolgáltató (helyi)

en: Metadata
hu: Metaadatok

en: Login
hu: Bejelentkezés

en: This Identity Provider received an Authentication Request from a Service Provider, but an error occurred when trying to process the request.
hu: Az IdP azonosítási kérést kapott az SP-től, de ennek feldolgozása során hiba történt.

en: Yes, all services
hu: Igen, minden alkalmazásból

en: Logged out
hu: Sikeres kilépés

en: Postal code
hu: Irányítószám

en: Logging out...
hu: Kijelentkezés...

en: Metadata not found
hu: Metadata nem található

en: SAML 2.0 Identity Provider (Hosted)
hu: SAML 2.0 személyazonosság-szolgáltató (helyi)

en: Primary affiliation
hu: Elsődleges viszony

en: If you report this error, please also report this tracking number which makes it possible to locate your session in the logs available to the system administrator:
hu: Ha bejelentést küld a hibával kapcsolatban, kérjük, küldje el ezt az azonosítót, mert csak ennek segítségével tudja a rendszeradminisztrátor a naplóállományokból azokat az adatokat megtalálni, amelyek ehhez a munkamenethez tartoznak.

en: XML metadata
hu: XML metaadat

en: The parameters sent to the discovery service were not according to specifications.
hu: A felfedező szolgáltatás (discovery service) olyan paramétereket kapott, amelyek nem felelnek meg a specifikációnak.

en: Telephone number
hu: Telefonszám

en: Unable to log out of one or more services. To ensure that all your sessions are closed, you are encouraged to <i>close your webbrowser</i>.
hu: Legalább egy szolgáltatásból nem sikerült kilépni. Ahhoz, hogy biztosan lezárja a megkezdett munkamenetet, kérjük, <i>zárja be böngészőjét</i>.

en: Bad request to discovery service
hu: Érvénytelen kérés érkezett a felfedező szolgáltatáshoz (discovery service)

en: Select your identity provider
hu: Válasszon személyazonosság-szolgáltatót (IdP)

en: Entitlement regarding the service
hu: Ezekre a szolgáltatásokra jogosult

en: Shib 1.3 SP Metadata
hu: Shib 1.3 SP Metaadatok

en: As you are in debug mode, you get to see the content of the message you are sending:
hu: Mivel hibakereső módban van, láthatja az elküldendő üzenet tartalmát

en: Certificates
hu: Tanúsítványok.

en: Remember
hu: Emlékezzen a hozzájárulásra

en: Distinguished name (DN) of person's home organization
hu: A felhasználó munkahelyének azonosító neve (DN-je)

en: You are about to send a message. Hit the submit message link to continue.
hu: Üzenetet küldhet. Kattintson az Üzenet küldése linkre a folytatáshoz.

en: Organizational unit
hu: Szervezeti egység

en: Authentication aborted
hu: Azonosítás megszakítva

en: Local identity number
hu: Helyi azonosító szám

en: Report errors
hu: Mutassa a hibaüzeneteket

en: Page not found
hu: Oldal nem található

en: Shib 1.3 IdP Metadata
hu: Shib 1.3 IdP Metaadatok

en: Change your home organization
hu: Válasszon másik szervezetet

en: User's password hash
hu: A felhasználó jelszava (kódolva)

en: In SimpleSAMLphp flat file format - use this if you are using a SimpleSAMLphp entity on the other side:
hu: SimpleSAMLphp fájl formátumban - akkor használható, ha a másik oldalon SimpleSAMLphp van:

en: Yes, continue
hu: Igen, elfogadom

en: Completed
hu: Befejezve

en: The Identity Provider responded with an error. (The status code in the SAML Response was not success)
hu: Hiba történt az azonosító szervezet (IdP) oldalán. Ismeretlen állapotkód.

en: Error loading metadata
hu: Metaadat betöltési hiba

en: Select configuration file to check:
hu: Válassza ki az ellenőrizendő konfigurációs állományt

en: On hold
hu: Felfüggesztve

en: Error when communicating with the CAS server.
hu: Hiba történt a CAS kiszolgálóval való kommunikáció közben.

en: No SAML message provided
hu: Hiányzó SAML üzenet

en: Help! I don't remember my password.
hu: Segítség! Elfelejtettem a jelszavam.

en: You can turn off debug mode in the global SimpleSAMLphp configuration file <tt>config/config.php</tt>.
hu: A SimpleSAMLphp <tt>config/config.php</tt> fájljában kikapcsolhatja a hibakereső módot.

en: How to get help
hu: Hogyan kaphat segítséget

en: You accessed the SingleLogoutService interface, but did not provide a SAML LogoutRequest or LogoutResponse. Please note that this endpoint is not intended to be accessed directly.
hu: A Single Logout interfészen vagy SAML LogoutRequest vagy LogoutResponse üzenetet kell megadni.

en: SimpleSAMLphp error
hu: SimpleSAMLphp hiba

en: One or more of the services you are logged into <i>do not support logout</i>. To ensure that all your sessions are closed, you are encouraged to <i>close your webbrowser</i>.
hu: Egy vagy több alkalmazás <i>nem támogatja a kijelenkezést</i>. Hogy biztosítani lehessen, hogy nem maradt bejelentkezve, kérjük, <i>lépjen ki a böngészőből!</i>

en: Remember me
hu: Emlékezzen rám

en: Organization's legal name
hu: Szervezet hivatalos neve

en: Options missing from config file
hu: Hiányzó opciók a konfigurációs állományban

en: The following optional fields was not found
hu: A következő opcionális mezők nem találhatók

en: Authentication failed: your browser did not send any certificate
hu: Azonosítási hiba: a böngésző nem küldött tanúsítványt.

en: This endpoint is not enabled. Check the enable options in your configuration of SimpleSAMLphp.
hu: Ez a hozzáférési pont nincs engedélyezve. Engedélyezze a SimpleSAMLphp beállításai között.

en: You can <a href="%METAURL%">get the metadata xml on a dedicated URL</a>:
hu: A következő címről <a href="%METAURL%">töltheti le a metaadatokat</a>:

en: Street
hu: Utca

en: There is some misconfiguration of your SimpleSAMLphp installation. If you are the administrator of this service, you should make sure your metadata configuration is correctly setup.
hu: SimpleSAMLphp konfigurációs hiba. Ha Ön ennek a szolgáltatásnak az adminisztrátora, bizonyosodjon meg arról, hogy a metaadatok helyesen vannak beállítva!

en: Incorrect username or password
hu: Hibás felhasználónév vagy jelszó

en: Message
hu: Üzenet

en: Contact information:
hu: Elérési információk

en: Unknown certificate
hu: Ismeretlen tanúsítvány

en: Legal name
hu: Hivatalos név (noreduperson)

en: Optional fields
hu: Opcionális mező

en: The initiator of this request did not provide a RelayState parameter indicating where to go next.
hu: A kérés összeállítója nem adta meg a RelayState paramétert, amely azt határozza meg, hogy hová irányítsuk tovább.

en: You have previously chosen to authenticate at
hu: Korábban ezt a személyazonosság-szolgáltatót (IdP) választotta:

en: You sent something to the login page, but for some reason the password was not sent. Try again please.
hu: Valamilyen oknál fogva a jelszó nem olvasható. Kérjük, próbálja újra!

en: Fax number
hu: Fax

en: Shibboleth demo
hu: Shibboleth próba

en: Error in this metadata entry
hu: Hiba ebben a metaadat bejegyzésben

en: Session size: %SIZE%
hu: Munkamenet mérete: %SIZE%

en: Parse
hu: Értelmez

en: Without your username and password you cannot authenticate yourself for access to the service. There may be someone that can help you. Consult the help desk at your organization!
hu: Ajaj! - Felhasználói neve és jelszava nélkül nem tudja azonosítani magát, így nem férhet hozzá a szolgáltatáshoz. Biztosan van valaki, aki tud önnek segíteni. Vegye fel a kapcsolatot az ügyfélszolgálattal!

en: Metadata parser
hu: Metaadat értelmező

en: Choose your home organization
hu: Válassza ki az ön szervezetét

en: Send e-mail to help desk
hu: Küldjön e-mailt az ügyfélszolgálatnak

en: Metadata overview
hu: Metaadat áttekintés

en: Title
hu: Cím

en: You did not present a valid certificate.
hu: Nem található hiteles tanúsítvány

en: Authentication source error
hu: Azonosítási forrás hiba

en: Affiliation at home organization
hu: Saját intézményhez való viszony

en: Help desk homepage
hu: Ügyfélszolgálat weboldala

en: Configuration check
hu: Beállítások ellenőrzése

en: We did not accept the response sent from the Identity Provider.
hu: Nem fogadtuk el a személyazonosság-szolgáltató (IdP) által küldött válaszüzenetet.

en: The given page was not found. The reason was: %REASON%  The URL was: %URL%
hu: %URL% oldal nem található, a következő ok miatt: %REASON%

en: Shib 1.3 Identity Provider (Remote)
hu: Shib 1.3 személyazonosság-szolgáltató (távoli)

en: Here is the metadata that SimpleSAMLphp has generated for you. You may send this metadata document to trusted partners to setup a trusted federation.
hu: Ezeket a metaadatokat a SimpleSAMLphp generálta. Ezt a dokumentumot küldheti el föderációs partnerei számára.

en: [Preferred choice]
hu: [Kívánt választás]

en: Organizational homepage
hu: Szervezet weboldala

en: You accessed the Assertion Consumer Service interface, but did not provide a SAML Authentication Response. Please note that this endpoint is not intended to be accessed directly.
hu: Az Assertion Consumer Service interfészen SAML Authentication Response üzenetet kell megadni.

en: You are now accessing a pre-production system. This authentication setup is for testing and pre-production verification only. If someone sent you a link that pointed you here, and you are not <i>a tester</i> you probably got the wrong link, and should <b>not be here</b>.
hu: Egy teszt, vagy fejlesztői oldalra jutottál. Az azonosítás csak próba miatt történik. Ha valaki olyan linket küldött, amire kattintva ide jutottál, és nem vagy <i>tesztelő</i>, valószínűleg elrontott valamit, és amit keresel, azt <b>itt nem találod</b>.
